Szafa i łożko na wymiar do sypialni
Bajeczne wnętrza

Meble na wymiar. Co warto wiedzieć?

W teorii kupno gotowych mebli nie powinno wiązać się z żadnymi problemami. Po prostu idziemy do salonu, wybieramy model, który najbardziej odpowiada nam wymiarami, funkcjonalnością i wyglądem, i ustawiamy go w odpowiednim miejscu. Teoria jednak niekoniecznie pokrywa się z praktyką.
Już w sklepie może okazać się, że znalezienie koloru i wzoru dopasowanego do pozostałych mebli jest niemożliwe. Wymiary? Nawet jeśli znajdziemy mebel o odpowiedniej szerokości, problemem może być głębokość, wysokość lub rozkład półek. Kolejne trudności czekają nas na etapie doboru okuć i sposobu otwierania skrzydeł lub szuflad. Na szczególne problemy powinny przygotować się osoby aranżujące pomieszczenia o niewielkiej powierzchni.

Meble na wymiar. Czemu warto wybrać to rozwiązanie?

Rozwiązaniem wszystkich opisanych problemów będzie zamówienie mebli na wymiar. Decydując się na taki krok, zyskujemy między innymi:

  • możliwość idealnego dopasowania mebla do wnętrza: dzięki temu można zagospodarować małe wnęki lub całe wnętrza o niewielkiej powierzchni. Ta cecha okazuje się też bardzo ważna przy aranżowaniu kuchni i łazienki. Pozwala na zamaskowanie przyłączy wodociągowych i kanalizacyjnych oraz gniazdek elektrycznych bez utraty ich funkcjonalności czy pogorszenia dostępności;
  • dobór rozmieszczenia półek oraz sposobu otwierania: wielkość półek i szuflad powinna być dostosowana do ich przeznaczenia – nie tylko ułatwi to dostęp do przechowywanych przedmiotów, lecz także pozwoli pomieścić ich większą ilość. Jeśli dobrze zagospodarujemy przestrzeń w szafie, możemy uniknąć problemów z wypadaniem rzeczy przy otwieraniu;
  • szeroki wybór materiałów, kolorów i sposobów wykończenia: meble na wymiar to idealne rozwiązanie dla osób, które przy urządzaniu mieszkania nie chcą iść na estetyczne kompromisy i godzić się na ograniczoną ofertę gotowych mebli. Dzięki tej usłudze można określić wszystkie wizualne cechy mebli i osiągnąć efekt uporządkowanego i starannie zaprojektowanego wnętrza.

Meble na wymiar – ceny. Czemu są droższe niż gotowe?

Czy meble na wymiar mają jakieś wady? Właściwie tylko dwie: skomplikowany montaż oraz wyższe ceny. Do pierwszego wrócimy za moment, a teraz skupimy się na tym, dlaczego są one droższe od gotowych modeli. Powodów jest kilka. Najważniejszy to na pewno fakt, że produkcja masowa pozwala zoptymalizować koszty i tym samym zaoferować klientowi przystępniejsze ceny. W przypadku mebli na wymiar wykonywanych od początku do końca na indywidualne zamówienie, konieczne jest wykorzystanie bardziej czasochłonnych i droższych technik.

Równie istotny aspekt to fakt, że do ich powstania konieczna jest współpraca wielu specjalistów. By końcowy efekt spełnił oczekiwania klienta, pomiary w mieszkaniu muszą być wykonane przez fachowców znających specyfikę tego typu prac. Kolejne koszty wiążą się z projektem, wykonaniem oraz montażem (łącznie z transportem oraz wniesieniem).

Projektowanie i wykonanie mebli na wymiar. Komu zlecić?

Firma, której powierzymy wykonanie mebli na wymiar, powinna przede wszystkim spełniać następujące wymagania:

  • doświadczenie: im dłużej dana firma działa na rynku, tym bardziej prawdopodobne jest, że meble będą wykonane na wysokim poziomie, a cała współpraca przebiegnie bez problemów. Z długim rynkowym stażem powinna iść w parze również duża ilość pozytywnych opinii klientów;
  • ciekawe portfolio: przeglądając poprzednie realizacje, można dowiedzieć się, czy styl projektantów danej firmy nam odpowiada;
  • bezproblemowy kontakt z klientem: jest on szczególnie ważny, jeśli zależy nam na tym, aby wszystkie sugestie wysuwane na poszczególnych etapach współpracy zostały wdrożone.

Na https://www.komandor.pl/meble/meble-na-wymiar można nie tylko zapoznać się ze szczegółami oferty firmy, lecz także skorzystać z konfiguratora, dzięki któremu wymarzoną szafę lub garderobę zaprojektujemy samodzielnie w oparciu o dostępne w ofercie Komandor systemy, materiały i wersje kolorystyczne. Korzystając z konfiguratora, zyskujemy dostęp do szybkiej, wstępnej wyceny oraz narzędzia, które stworzy wizualizację mebla w rzeczywistości rozszerzonej.

Montaż mebli na wymiar. Czy można zrobić to samodzielnie?

Montaż mebli produkowanych na wymiar jest dużo bardziej złożony niż w przypadku gotowych, seryjnych produktów. Wymaga dużego doświadczenia, przeszkolenia i specjalnych umiejętności ze strony ekipy. Niezbędne poza tym jest użycie odpowiedniego sprzętu. Wszystko to sprawia, że ich samodzielny montaż w zdecydowanej większości przypadków okazuje się niemożliwy. Dlatego dobre firmy dostarczają swoje meble zawsze razem z usługą montażu.

Możesz również polubić…