Mieszkanie dobrze skomunikowane
Bajeczne wnętrza

Mieszkanie dobrze skomunikowane – jakie?

Jednym z kluczowych czynników, które wpływa na atrakcyjność mieszkania, jest jego komunikacja z resztą miasta. Dobry dojazd i częste połączenia komunikacji miejskiej sprawiają, że nawet odległe od centrum dzielnice mogą być atrakcyjną lokalizacją.

Chcesz znaleźć mieszkanie dobrze skomunikowane, położone w dogodnej lokalizacji z rozbudowaną infrastrukturą miejską? Skorzystaj z oferty agencji Wilson’s Nieruchomości i znajdź idealne M!

Dobra komunikacja ma szczególne znaczenie w przypadku dużych miast oraz nowych osiedli. Dystans, który dzieli Cię od pracy, przedszkola dziecka czy możliwości zrobienia zakupów wpływa na Twoją codzienną organizację dnia oraz czas, jaki przeznaczasz na dojazd. Odległości te znacznie skracają się, gdy możesz przebyć je autem lub mieszkasz blisko przystanku komunikacji miejskiej. Jakie czynniki stanowią o dobrym skomunikowaniu mieszkania?

Bliskość przystanku

Komunikacja miejska jest charakterystyczna dla dużych miast. Linie autobusowe i tramwajowe są poprowadzone tak, aby łączyć z centrum poszczególne dzielnice miasta oraz umożliwiać mieszkańcom poruszanie się między nimi. O tym, czy mieszkanie jest dobrze skomunikowane, świadczy wiec odległość od przystanku, ilość linii oraz częstotliwość kursów. Kolejnym czynnikiem jest czas dojazdu, na który wpływa zarówno odległość, jak i obecność takich rozwiązań, jak bus pas, szybki tramwaj z własnym pasem lub metro. Nawet krótki odcinek przejazdu może znacznie się wydłużyć, gdy autobus utknie w korkach. Oceniając komunikację mieszkania, warto więc wziąć pod uwagę drożność dojazdu.

Dobry dojazd

Dla osób posiadających samochód duże znaczenie będzie mieć odległość mieszkania od drogi dojazdowej do centrum oraz możliwość zaparkowania samochodu pod domem lub w garażu. Na dobry dojazd wpływa też natężenie ruchu na drogach. Ma to szczególne znaczenie w godzinach szczytu, kiedy większość mieszkańców wyjeżdża do pracy i rozwozi dzieci do szkół, a następnie wraca. Jedna droga dojazdowa do osiedla może oznaczać korki, nawet jeśli pozostała część trasy jest drożna.

Wybierając mieszkanie, warto więc prześledzić czas potrzebny na dojazd w wybrane miejsce o różnych godzinach. Możesz to zrobić, używając aplikacji samochodowych. Upewnij się również, jak wygląda sytuacja z miejscami parkingowymi.  Warto również zasięgnąć informacji na temat infrastruktury w bezpośrednim sąsiedztwie mieszkania. Być może bliskość przedszkola lub szkoły wyeliminuje konieczność dojazdów samochodem.

Ścieżki rowerowe i chodniki

Ekologiczną i coraz popularniejszą alternatywą dla dojazdów komunikacją lub samochodem są ścieżki rowerowe. W infrastrukturze miejskiej można spotkać coraz więcej czerwonych pasów ze znakiem roweru, które umożliwiają codzienną dawkę ruchu i eliminują konieczność stania w korkach. Rowerem możesz również jeździć po drodze, jeśli nie jest ona drogą szybkiego ruchu. Popularną alternatywę dla rowerów stanowią również hulajnogi elektryczne.

Jeżeli Twoje mieszkanie znajduje się w nie dużej odległości od centrum lub miejsca pracy, możesz także spacerować. Tu kryterium, które pomoże ocenić dobrą komunikację mieszkania z innymi częściami miasta, jest bez wątpienia chodnik, który zagwarantuje Ci bezpieczeństwo jako pieszemu.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.