Roleta okienna
Bajeczne wnętrza

Jak wybrać najlepsze rolety okienne w kasecie?

Rolety okienne to rozbudowana rodzina produktowa obejmująca wiele różnych modeli. Wśród nich dużym zainteresowaniem klientów cieszą się rolety wewnętrzne w kasecie. Jak wybrać te najlepsze?

Dlaczego warto zamówić rolety w kasecie?

Chociaż najtańsze rolety wolnowiszące, czyli mini rolety także skutecznie spełniają swoją funkcję, to warto rozważyć dopłacenie do rolet w kasecie. Są one wyposażone są w osłonę rolki i prowadnice boczne przytrzymujące krawędzie materiału.

Zalety rolet w kasecie:

  • profesjonalny wygląd
  • praktyczne prowadnice boczne
  • szczelna osłona przed nasłonecznieniem
  • możliwość wykonania na wymiar
  • różne warianty montażu

Najlepsze rolety okienne w kasecie – co kupić?

Przy zakupie rolet w kasecie warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników, aby osłony te były trwałe, funkcjonalne i estetyczne.

Rodzaje prowadnic

Najpopularniejsze są prowadnice płaskie, ale do wyboru są również prowadnice typu U. Zapewniają one maksymalną szczelność, dlatego sprawdzą się tam, gdzie istotne jest całkowite odcięcie dopływu światła.

Sposób montażu

Rolety w kasecie mogą być montowane bezpośrednio przy szybie – na skrzydle okiennym, a także przy wnęce okienne, czyli do ściany albo do sufitu.

Kasety montowane do skrzydła okiennego mogą być przyklejane lub zahaczane – instalacja odbywa się wtedy bezinwazyjnie. Wybrane model kaset można montować przez przykręcenie ich do skrzydła.

Wzór i typ materiału

Przy doborze rolet nie można zapominać też o ich wyglądzie. Warto więc dobrać takie, które będą pasowały do wnętrza.

Tkaniny na rolety to często kilkadziesiąt różnych wariantów. Poza najtańszymi jednobarwnymi materiałami, dostępne są także tkaniny wzorzyste oraz zaciemniające.

Kolor kasety i prowadnic

Aby roleta była idealnie dopasowana do wnętrza, warto również zwrócić uwagę na kolor kasety i prowadnic.

Producenci oferują kasety i prowadnice w różnych wariantach kolorystycznych – białe, szare, w odcieniach brązu, a nawet z okleiną drewnopodobną. Można dopasować je wtedy do stolarki okiennej.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.