Szkło w kuchni
Bajeczne wnętrza

Bajkowa aranżacja kuchni ze szkłem na ścianie – ciekawe inspiracje i pomysły

Kochamy czystą kuchnię. Bardzo przyjemnie gotuje się w takiej, w której czystość aż lśni. Dużo satysfakcji daje nam również fakt, gdy łatwo nam się w takiej kuchni zjada posiłki oraz sprząta. Poszukujemy więc alternatyw, które wpłynęłyby na łatwe utrzymanie czystości w tym bardzo ważnym pomieszczeniu. Jest wiele unowocześnionych opcji, dzięki którym osiągniemy pożądany stan. To wykorzystanie estetycznej powierzchni, odpornej na brud i zarysowania.

Szklany panel w kuchni i czystość

Płytki ceramiczne doskonale nam się sprawdzały w kuchni. Fugi – nie za bardzo, ale dopóki nie było czegoś takiego, jak szklany panel w kuchni zadowalaliśmy się innymi półśrodkami. Od kiedy pojawiła się innowacja szkła, nastąpiła rewolucja w miejscu przygotowywania posiłków.

Montując szklane panele w kuchni, nareszcie możemy naprawdę cieszyć się czystością. Nie ma szpar ani fug, które zbierały na swej powierzchni brud i roztocza. Teraz panel do panela tak jest przystawiony i złączony, że nawet tego łączenia możemy w ogóle nie dostrzegać.

Do aranżacji kuchni ze szkłem, potrzebujemy odpowiednie płyty szklane do montowania na ścianę. Za pomocą przyssawek dokładamy panel do ściany z klejem i dociskamy. Kolejną szklaną płytę dołączamy do drugiej, nie zostawiając szpary i dociskamy do kleju rozprowadzonego na ścianie. Nakładanie paneli szklanych na ścianę wymaga precyzji i zręczności (łatwo możemy zbić szybę), dlatego lepiej zlecić to podwykonawcy.

Jak stworzyć bajkową aranżację kuchni ze szkłem na ścianie?

Przezroczyste szklane szyby Lacobel przepuszczą przez swą powierzchnię każdy obraz i tapetę. Włożony plakat (tapeta) z pejzażem albo sceną z ulubionego filmu albo zdjęcie z kicającymi królikami lub innymi zwierzątkami w różnych pozach itp. między dwie warstwy panelu, pozwoli nam poczuć się jak w bajkowej scenerii. Szkło uwypukli ilustrację, która zmieni ścianę na wspaniały odbiór wzrokowy. Do aranżacji kuchni ze szkłem nie potrzeba wiele. Wystarczy kilka paneli z odpowiednią grafiką i już mamy piękną ścianę.

Niesamowite wrażenie wywołać może tapeta pod szkłem Lacobel, imitująca akwarium z rybkami. Zaznaczone nieregularne bąbelki stworzą w obrazie ruch, co wpłynie dodatkowo na naszą wyobraźnię. Spowoduje to, iż naprawdę poczujemy się, jakbyśmy mieli w kuchni na blacie pod wiszącymi szafkami prawdziwe akwarium. Jeżeli wybierzemy na ścianę z panelami szklanymi śpiącego kota na tapecie 3D, będzie wyglądał jak prawdziwy drzemiący kot na blacie kuchennym.

Szkło w kuchni

Lacobel zmieni nam kuchnię indywidualnie

Szyby Lacobel potrafią mieć tak bardzo wyszukaną szatę graficzną, iż z pewnością będziemy cieszyć się niepowtarzalnością naszej kuchni. Jeśli gustujemy w jednolitych kolorach, również miejmy pewność znalezienia odpowiedniej barwy szkła na ścianę. Przy okazji odpadnie nam żmudne doczyszczanie fug, którymi od chwili zaaranżowania kuchni w szkle przestaniemy się martwić, gdyż w ogóle ich nie będzie.

Panele szklane łatwo się myje z tłuszczu i wszelkich zabrudzeń. Dzięki gładkiej powierzchni szyb Lacobel jesteśmy pewni braku roztoczy i pleśni. Wytrzymałe laminowane szkło jest oklejane folią. Chroni to przed rozpryśnięciem się kawałków szkła w razie ewentualnego pęknięcia szyby. Może tak się zdarzyć, gdy przystawimy do oszklonej ściany bardzo gorący garnek. Dlatego unikajmy takich niechcianych sytuacji.

Hurtownia szkła z każdym jego rodzajem

Podczas unowocześniania kuchni oraz stawiania ścianek działowych szklanych, czy drzwi itp., wszelkie takie konstrukcje znajdziemy w hurtowni szkła https://www.rkglass.pl/uslugi/lacobel-w-kuchni/.

W zależności od zapotrzebowania, są tam tafle:

 • różnej wielkości;
 • różnej grubości;
 • laminowane;
 • hartowane;
 • hartowane i laminowane;
 • przezroczyste;
 • ornamentowe;
 • Lacobel;
 • kolorowe;
 • do własnej aranżacji itd.

W razie potrzeby, hurtowania szkła może nam podpowiedzieć, na co warto postawić. Natomiast dopasowywanie paneli szklanych w naszym mieszkaniu zostawmy fachowcom, gdyż nakładanie paneli szklanych na ścianę wcale nie jest takie proste. Tak jak korzystaliśmy z pomocy fachowców przy zakładaniu płytek ceramicznych, tak tutaj jeszcze bardziej powinniśmy zdać się na usługę firmy specjalistycznej, ponieważ do przycinania paneli szklanych potrzebny jest profesjonalny sprzęt.

Autor tekstu:
Beata Goździk – copywriter,
autorka książki „Bierz plecak i lecimy”
(wyd. Psychoskok, 2018).
Lektor audiobooka o tym samym tytule, co książka.

Źródła:

 • Dagny Thurmann-Moe, Kolorowa rewolucja. Architektura, wnętrza, moda,

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.