Smart urządzenia przydatnych w domu
Bajeczne wnętrza

Przegląd najciekawszych smart urządzeń przydatnych w domu

Współczesne czasy wymagają nowych rozwiązań. Dlatego właśnie pojawia się coraz więcej ciekawych smart urządzeń, które mogą ułatwić codzienne życie. Wykorzystuje się je w domach i mieszkaniach po to, by mniej czasu spędzać na wykonywaniu nudnych i powtarzalnych czynności. Przyjrzyjmy się bliżej najciekawszym smart rozwiązaniom do domu.

Monitor roślin

Przeciętnemu człowiekowi bardzo trudno jest określić potrzeby roślin. Z tego powodu często nie wyglądają one tak zdrowo jak powinny. Zamiast jednak bawić się w eksperymenty, można kupić monitor roślin, który w swoim asortymencie powinien mieć sklep Xiaomi. Monitor ten przesyła bezpośrednio na ekran smartphona informację o poziomie wilgotności gleby, powietrzu, temperaturze oraz nasłonecznieniu. Dzięki temu można łatwo wywnioskować, co w danej chwili jest roślinie najbardziej potrzebne. To świetny gadżet dla osób, które pasjonują się uprawą roślin, albo mają w swoim mieszkaniu wyjątkowo cenne egzemplarze. Monitor roślin to świetne rozwiązanie dla osób, które kochają rośliny i chcą każdego dnia cieszyć się z ich wyglądu. Koniecznie powinien się on znaleźć w wyposażeniu profesjonalnego ogrodnika.

Odkurzacz

Już od kilku lat prawdziwym hitem jest robot odkurzający. To urządzenie, którego pracę można zaprogramować przy pomocy smartphona. Niewielki okrągły odkurzacz porusza się po wyznaczonych trasach i szybko pozbywa się kurzu i piasku z podłogi. Niektóre modele mogą nawet uruchamiać się samodzielnie po wykryciu brudu. Po odkurzeniu powierzchni robot sam jedzie do swojej bazy ładującej, w której może też automatycznie opróżniać zbiornik ze śmieciami. To urządzenie, które zrewolucjonizowało sprzątanie w mieszkaniu i zdecydowanie ułatwiło codzienne porządki. Odkurzacze te są tak zaprojektowane, by nie uderzały w ściany i nie spadały ze schodów. Dzięki temu podczas pracy nie wymagają właściwie żadnej kontroli. Odkurzanie można zaplanować sobie na noc lub na czas, kiedy wszyscy mieszkańcy są poza domem. Pozwoli im to cieszyć się z zawsze czystych podłóg.

Czujniki ruchu

W sklepach Xiaomi dostępne są też specjalne sensory, które można łączyć z różnymi inteligentnymi urządzeniami. Mogą one być dostosowane do potrzeb konkretnych użytkowników. Przykładowo sensor może wykryć ruch w sypialni, który jest dowodem na to, że mieszkaniec się obudził. Sensor może przekazać sygnał do innych urządzeń po to, by np. włączyć światła w mieszkaniu lub też, by uruchomić czajnik lub ekspres do kawy. To świetny sposób na przyspieszenie porannego szykowania się do pracy.

Czujniki otwarcia

Ciekawym gadżetem są też czujniki otwarcia drzwi lub okien. Stosuje się je w celu zwiększenia bezpieczeństwa w domu. Jeśli czujnik odnotuje otwarcie drzwi lub okna (w zależności od tego, gdzie został zamontowany), na smartphonie pojawi się powiadomienie, które o tym informuje. Jeśli właściciela domu nie ma wtedy w mieszkaniu… to może być poważny powód do niepokoju. Czujniki otwarcia warto wykorzystywać jako wzbogacenie systemów alarmowych oraz monitoringu.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.