Materac kokosowy.
Bajeczne wnętrza

Materace kokosowe

Wybór odpowiedniego materaca, zapewniającego maksymalny komfort spania, nieraz spędza sen z powiek wszystkim miłośnikom długich drzemek. W ostatnich latach bestsellerowym produktem okazał materac z kokosem, idealny dla alergików, optymalny dla dorosłych, nie polecany jednak dla dzieci. Dzięki obecności włókien kokosowych warto zdecydować się na tą całkowicie odporną na odkształcenia strukturę.

Materace kokosowe – komfort snu na twardszym podłożu

Materac kokosowy to nieodzowny element każdego łóżka znany ze swoich właściwości antyalergicznych. Gęsto utkane włókna kokosowe tworzą podłoże zwane matą kokosową.

W przeciwieństwie do innych materacy o podobnej konstrukcji, to właśnie materace kokosowe stały się najbardziej popularnymi elementami zdrowego snu, które chętnie zapraszamy do swoich sypialni.

Mata kokosowa a materac kokosowy

Mata jest elementem materaca sprężynowego, którego sprężyny kieszeniowe pokrywa warstwa maty kokosowej, nadając całości optymalnej twardości. Może być ona łączona zarówno z materacami kieszeniowymi jak i z  piankowymi. Tego typu materac sprężynowy może być także wypełniony specjalnym wkładem z elastycznej pianki flexifoam.

warstwy materaca.

Materac kokosowy jest idealny dla osób lubiących spać. Włókna maty kokosowej są wzmocnione i połączone elastycznym lateksem, który wpływa na twardość materaca. Takie rozwiązanie wpływa na zachowanie sprężystości materaca, dzięki czemu kręgosłup podczas snu jest prawidłowo odciążony.

Materac kokosowy.

Mata jako naturalny surowiec zapewnia ciągłą cyrkulację powietrza gwarantując zdrowy sen nawet w upalne noce. Zapewnij sobie komfort snu, dzięki któremu każdy ranek powitasz w rewelacyjnej kondycji. Pozwól sobie na ten luksus!

Materace z kokosem – wady i zalety

Materace z kokosem dedykowane są osobom o większej masie ciała. Absolutnie nie są dobrym wyborem dla dzieci, gdyż ze względu na swoją twardość nie dostosowują się do kształtów ciała dziecka.

Mały użytkownik musi się wstrzymać z ich użytkowaniem aż do osiągnięcia optymalnej wagi. Z kolei dla dorosłego użytkownika o większej wadze materace  kokosowe będą idealnym odciążeniem dla kręgosłupa i mięśni. Nawet w przypadku osób otyłych, struktura materacy z kokosem nie ulega odkształceniom gwarantując twarde i stabilne oparcie.

Łóżko i kokos – wygodne połączenie

Właściwości antyalergiczne jakie cechują włókno kokosowe sprawia, że materace z kokosem polecane są alergikom, gdyż ich wykorzystanie znacząco minimalizuje rozwój bakterii i roztoczy. Z kokosem materace są synonimem najwyższej jakości, obok której nie sposób przejść obojętnie.

Struktura materaca kokosowego pozwala na swobodną cyrkulację powietrza dzięki czemu w poszczególnych jego warstwach nie kumuluje się wilgoć. Spanie na materacu kokosowym nawet przez długie lata może przyczynić się do zachowania prawidłowej pozycji ciała,minimalizacji wydzielanej przez ciało pary i wilgoci a co za tym idzie – jest poprostu higieniczne.

Materace dla wymagających

Sypialniane łoża cechują wytrzymałe stelaże, ale czy to wystarczy? Należy pamiętać, że podstawą zdrowego i efektownego snu jest materac zapewniający odpowiednią cyrkulację powietrza. Nie sposób nie docenić walorów tego typu materacy, które są zdrowe, higieniczne i bezpieczne. Wyjątkiem jest ograniczenie ich użytkowania przez dzieci. Konstrukcja oparta na włóknach kokosowych jest najczęściej wybierana do polskich sypialni. Czy zawita też u Ciebie? Nie ograniczaj się do kompromisów. Wybierz sprawdzoną jakość, o której można się rozpisywać wyłącznie w samych superlatywach.

 

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.