Kołdra puchowa
Zdrowie

Kołdra puchowa – idealne rozwiązanie na każdą porę roku

Źle dobrana kołdra może utrudnić zaśnięcie i irytować. Niektóre produkty nie są w stanie zapewnić optymalnych warunków termalnych, co w praktyce oznacza, że gdy nakryjemy się kołdrą, jest nam za gorąco, z kolei odkrycie się, sprawia, że odczuwamy chłód. Warto wiedzieć, że to nie jakieś specyficzne upodobania i oryginalne preferencje sprawiają, że mamy takie wrażenia. Powodem jest zła cyrkulacja powietrza w kołdrze.

Kołdry puchowe – czy rzeczywiście na każdą porę roku?

Na rynku spotkamy się z różnymi wariantami kołder, które pozwalają odczuwać komfort przez cały rok. Pierwszy to model, składający się ze spiętych ze sobą dwóch kołder – cieńszej i grubszej. W efekcie mamy do dyspozycji trzy kołdry o różnych grubościach – cienką, średnią i grubą, powstałą z połączenia dwóch pozostałych. Mając aż tyle rozwiązań do wyboru, dopasowanie odpowiedniej kołdry do aktualnej temperatury, przestaje być problemem.

Ciekawym rozwiązaniem są też kołdry całoroczne. Takie kołdry puchowe na lato są w stanie zagwarantować dobrą cyrkulację powietrza i odprowadzają wilgoć, co zapobiega nie tylko nieprzyjemnym odczuciom, ale przeciwdziała też powstawaniu drobnoustrojów w jej wnętrzu. Tego typu kołdra puchowa naturalna latem przynosi komfort i optymalną temperaturę, a zimną… sprawdza się równie dobrze. Produkt to strzał w dziesiątkę, jeśli poszukujemy jednej kołdry puchowej z puchu gęsiego oraz nie przepadamy za ciągłą zmianą kołder, przekładaniem, chowaniem ich itp.

Kołdra z puchu gęsiego – pozostałe zalety

Uznanie, że jedyną zaletą takiej całorocznej kołdry puchowej naturalnej jest zapewnienie optymalnej temperatury śpiącej osobie, byłoby sporą niesprawiedliwością. Oczywiście, jest to rzecz najważniejsza, ale to dzięki pozostałym cechom produktu możemy cieszyć się pełnym komfortem. Mowa o:

  • dużej sprężystości kołdry

Puszysta, sprężysta kołdra sprawia, że odpoczynek jest przyjemniejszy i z niecierpliwością czekamy na moment, kiedy będziemy mogli zanurzyć się w takim miękkim posłaniu.

  • wielu wariantach rozmiarowych

Dobrze dobrana kołdra nie może być ani za mała, ani za duża. W pierwszym przypadku będziemy musieli się kulić, żeby czuć, że jesteśmy odpowiednio okryci. W drugiej sytuacji z kolei kołdra będzie dotykać ziemi, co negatywnie odbije się na higienie i prezentacji pościeli.

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas wyboru kołdry puchowej?

Podczas zakupu kołdry puchowej letniej, zimowej lub całorocznej, warto zwrócić uwagę na precyzję wykonania. Materiał wierzchni powinien być stworzony z przyjemnej dla skóry bawełny. Sprawdźmy, czy szycia są solidne i czy odpowiednio chronią puch przed wydostaniem się na zewnątrz. W produktach, takich jak kołdry puchowe, ważne jest również bezpieczeństwo. Na stronach profesjonalnych sklepów znajdziemy jasną informację, czy i jakie atesty posiada dany wariant. Dopiero zwrócenie uwagi na wszystkie te kwestie pozwoli nam dokonać idealnego zakupu.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.