Kobieta z dzieckiem w nosidełku
Mama i Dziecko

Jakie nosidełko dla niemowlaka wybrać?

Noszenie dziecka w nosidełku to nie tylko moda – to również prosty sposób na ułatwienie sobie życia. Warto bowiem podkreślić, że niemowlę bardzo lubi przebywać blisko rodzica. W tej pozycji się uspokaja, co przekłada się również na spokój dorosłego, który ma szansę dokończyć proste obowiązki domowe lub po prostu przez chwilę odpocząć od ciągłego dźwigania malca na rękach. Przedstawiamy najważniejsze zalety takiego rozwiązania i podpowiadamy, jakie nosidełko dla niemowlaka wybrać.

Nosidełko do noszenia dziecka to rozwiązanie, po które coraz częściej sięgają młodzi rodzice. To szczególne udogodnienie dla aktywnych rodzin, które nie chcą zupełnie zmieniać trybu życia, gdy na świecie pojawia się maluszek. Poznaj listę zalet, które w sobie niesie i przekonaj się, dlaczego ergonomiczne nosidełko dla niemowląt tak szybko podbija serca kolejnych użytkowników na całym świecie.

Szare nosidełko dla dziecka

Nosidełko dla dziecka – zalety

Aktywne rodziny nie zawsze chcą zmieniać swój styl życia, a niektórzy właśnie okres po przyjściu na świat dziecka chcą wykorzystać na zwiększenie intensywności podejmowanych aktywności. To jeden z głównych powodów, dla których decydują się na nosidełko dla niemowlaka, które pozwala im zachować mobilność. Dziecko może być stale przy nich, a oni nie muszą martwić się, jak zmieścić się gdzieś z wózkiem czy co z nim zrobić. To przydatne także podczas codziennych czynności, np. w wąskich sklepowych alejkach.

Mężczyzna z dzieckiem w nosidełku

Warto zauważyć, że ergonomiczne nosidełka dla niemowląt pozwalają rodzicom odzyskać wolne ręce. Maluszek jest pod naszą stałą opieką, jednocześnie jednak możemy dokończyć proste domowe czynności – odkurzanie czy przygotowywanie obiadu. To bardzo wygodne, zwłaszcza w dni, kiedy dziecko jest bardziej marudne niż zwykle. W szczególny sposób doceniają to natomiast rodzice starszych dzieci. Nosidełko pozwala im złapać starszaka za rękę podczas spaceru i nie martwić się o jego bezpieczeństwo.

Pamiętaj, że dziecko znajdujące się blisko rodzica czuje się bezpiecznie. Właśnie dlatego bardzo często nosidło dla niemowlaka staje się rozwiązaniem na nieukojony płacz w słabsze dni. Ta bliskość pozwala wam również budować szczególną więź, która zaowocuje w przyszłości.

Jakie nosidło dla niemowlaka wybrać?

Wybierając nosidło dla dziecka, przede wszystkim zwróć uwagę, czy jego projekt został skonsultowany ze specjalistami. Profesjonalne spojrzenie fizjoterapeutów dziecięcych sprawia, że dany model zapewnia bezpieczną pozycję na tzw. żabkę. Upewnij się, że wybrane przez ciebie rozwiązanie posiada atest Międzynarodowego Instytutu Dysplazji Stawów Biodrowych (IHDI).

Na co jeszcze zwracać uwagę, gdy nie wiesz, jakie nosidełko dla niemowlaka wybrać? Istotne będą materiały, z których jest wykonane. Powinny być elastyczne i pochłaniające wilgoć, aby możliwe było zachowanie maksymalnej higieny. Upewnij się, czy wybrany model posiada miękką osłonę przeciwsłoneczną z UPF50. Jeśli wybierasz nosidełko do noszenia dziecka przodem, musi dawać możliwość jej odpięcia lub przynajmniej złożenia.

Kobieta z dzieckiem w nosidełku

Jakie nosidło dla niemowlaka warto wybrać? Wszystkie najważniejsze kryteria spełnia nowy model Haven od skandynawskiej marki BeSafe, która podbiła serca rodziców ofertą bezpiecznych fotelików samochodowych. Ich produkt umożliwia noszenie dziecka w 3 różnych pozycjach, ponieważ znajduje się w nim opatentowana technologia Airgonomics gwarantująca ergonomiczną pozycję ciała dziecka – jest to poduszka dodatkowo podpierająca biodra dziecka. Posiada również szereg funkcji, które korzystnie wpływają na komfort maluszka i noszącego je rodzica. To obecnie jedna z najciekawszych i najlepiej zaprojektowanych propozycji na rynku.

Możesz również polubić…