Kuchania w małym mieszkaniu w bloku
Bajeczne wnętrza

Jaka kuchenka do małego mieszkania w bloku?

Kuchnia to serce domu. Miejsce, gdzie o poranku unosi się zapach świeżo przyrządzonej kawy. Kuchnia to miejsce, gdzie wielbiciele gotowania mogą puścić wodzę fantazji. I w końcu miejsce, gdzie każdy przyrządza, a nawet spożywa pyszne posiłki.

Często właściciele mieszkań urządzający kuchnie nie wiedzą co wybrać. Dostępna gama sprzętów AGD przyprawia o zawrót głowy. Szczególnie ważnym wyborem jest kuchenka, gdzie będziemy przyrządzać i dogrzewać nasze potrawy. Coraz częściej wybieranym rozwiązaniem są płyty indukcyjne ze względu na swoje zalety. No właśnie tylko, czy warto? Jaką płytę indukcyjną wybrać i jaka nadaje się do małego mieszkania w bloku? Poniżej opiszemy wszystko, ale więcej informacji znajdziesz tutaj: https://solgaz.eu/plyty-indukcyjne/.

Płyta indukcyjna

Zakup płyty grzewczej zazwyczaj wiąże się z pytaniem, czy to rozwiązanie dla mnie i jaka płytę wybrać? Najpierw należy zrozumieć, co to jest płyta grzewcza i jak działa?

Płyta grzewcza indukcyjna to płyta, na której przygotujemy posiłki bez konieczności posiadania w domu podłączenia gazu, czyli ognia. Daje nam to większe poczucie bezpieczeństwa, gdyż nawet najlepsza instalacja gazowa może stanowić zagrożenie dla domowników. Co więcej, na płycie grzewczej nagrzewa się tylko garnek. Wszystko dookoła indukcji pozostaje chłodne, co jest ważne, kiedy w naszym domu są dzieci.

Oprócz bezpieczeństwa indukcja zapewnia nam oszczędność. Dzieje się tak, dlatego że do nagrzania płyty grzewczej indukcyjnej potrzebne jest mniej energii, dzięki czemu nie jest ona marnotrawiona.

Bez wątpienia dla wielu osób istotne są też walory estetyczne. Idealnie gładka, lustrzana powierzchnia płyt indukcyjnych nadaje kuchni bardzo nowoczesny styl.

Jak działa płyta indukcyjna?

Pola płyty grzewczej pod swoją powierzchnią posiadają specjalne cewki generujące szybkozmienne pole magnetyczne. Pole to reaguje z dnem naczyń przeznaczonych do płyty indukcyjnej. W skutek indukowania prądów wirowych dno naczynia rozgrzewa się do bardzo wysokiej temperatury.

Do płyty indukcyjnej niezbędne są specjalne naczynia. Jeśli takich nie mamy, musimy doliczyć ich koszt do kosztu zakupu płyty. Wszelkie naczynia przeznaczone pod indukcję takie jak garnki indukcyjne oraz patelnie indukcyjne oznaczone są specjalnym symbolem na dnie.

Czyszczenie płyty grzewczej i jej obsługa

Kto lubi szorować przypalone tłuszczem powierzchnie kuchenek? Chyba nikt!

Utrzymanie płyty grzewczej jest bardzo łatwe. Nie dość, że kuchenka wygląda bardzo estetycznie to jeszcze, dzięki temu, że na płycie indukcyjnej nie ma żadnych zakamarków, to jej czyszczenie jest dziecinne proste. Wystarczy przetrzeć powierzchnię mokrą ścierką lub gąbką i gotowe. Nie tylko czyszczenie płyt indukcyjnych jest łatwe. Sterowanie płyty grzewczej jest równie łatwe, przyjemne i intuicyjne. Odbywa się ono dotykowo.

Płyta indukcyjna będzie też łatwiejsza do zdiagnozowania w przypadku usterki. Wiele modeli potrafi bowiem wyświetlić symbol błędu, który nakieruje nas na odpowiednie rozwiązanie. Znaczenie konkretnego symbolu możemy sprawdzić w instrukcji lub w Internecie. W ostateczności możemy też skontaktować się z serwisem. Znając symbol błędu, serwisant będzie lepiej przygotowany do naprawy.

Na koniec warto też wspomnieć o nowoczesnym wzornictwie płyt indukcyjnych. Wyglądają one naprawdę imponująco. Każda kuchnia z zainstalowaną płytą indukcyjną stanie się zdecydowanie bardziej elegancka.

Podsumowując, kuchnia indukcyjna to rewelacyjny wybór do domów wolnostojących, ale także do małych mieszkań w bloku.

Możesz również polubić…