Zaaranżowana sypialnia w sposób funkcjonalny i estetyczny
Bajeczne wnętrza

Jak zaaranżować sypialnię w sposób funkcjonalny i estetyczny?

Sypialnia to wyjątkowe pomieszczenie w każdym mieszkaniu, ponieważ to właśnie tam można odpocząć, zregenerować się i wyspać. Aranżacja sypialni ma szczególne znaczenie, zatem warto zadbać o to, aby łączyła w sobie aspekty funkcjonalne i estetyczne.

Sypialnia funkcjonalna

W sypialni główną funkcję pełni łóżko, które powinno być bardzo wygodne i komfortowe. Warto zdecydować się na jak największy rozmiar własnego posłania, zwłaszcza jeśli chodzi o szerokość. Standardowo długość większości łóżek wynosi 200 centymetrów, natomiast szerokość zależy od indywidualnych preferencji. W ofercie sklepów można znaleźć łóżka jednoosobowe o szerokości od 80 do 120 centymetrów, a także łóżka dla par o szerokości od 140 do nawet 200 centymetrów. Przyjmuje się, że idealne łoże powinno mieć 160 lub 180 centymetrów, ponieważ wtedy zapewniony jest komfort dla obojga partnerów.

Do sypialni można wstawić również inne funkcjonalne akcesoria, w tym fotel do czytania lub stolik z krzesłami do picia kawy lub spożywania śniadania. Wszystko zależy jednak od wielkości pomieszczenia, a także sposobu spędzania wolnego czasu i indywidualnych potrzeb. 

Estetyczne dodatki

Sypialnia oczywiście musi być funkcjonalna, jednak ważne, aby była także estetyczna. Doskonale sprawdzą się obrazy do sypialni oraz rodzinne zdjęcia w ramkach. Na stoliku lub komodzie można ustawić wazon z kwiatami. Świetnie wyglądać będą ponadto inne eleganckie akcesoria, jak piękne lustro lub toaletka. Wszystko razem powinno tworzyć jedną spójną całość i zachęcać do spędzania czasu w pomieszczeniu.

To jednak nie wszystko – do sypialni można wstawić również drobne akcesoria, które sprawią, że w pokoju będzie ładniej i wygodniej. Świetnie sprawdzają się eleganckie szafki nocne z zamkniętymi półkami, do których można schować kosmetyki do wieczornej pielęgnacji, książki, tablet czy ładowarkę. 

Warto zadbać o zaciemnienie

Komfort snu ma bardzo duże znaczenie, dlatego dobrze jest zadbać o to, aby sypialnia była odpowiednio zaciemniona. Najlepiej zainstalować rolety zewnętrzne, jednak nie jest to możliwe w przypadku wielu bloków (wspólnota mieszkaniowa nie zawsze wyraża na to zezwolenie). Właśnie dlatego idealnie sprawdzą się rolety typu black out lub zasłony zaciemniające. W ten sposób można zadbać o wypoczynek w spokoju, całkowitej ciemności i przyjemnej ciszy.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.