Oświetlanie ogrodu
Bajeczne wnętrza

Jak oświetlić ogród bez ponoszenia dodatkowych kosztów?

Jako, że oświetlenie ogrodowe zużywała niemało energii elektrycznej, warto zastanowić się nad ekonomicznymi rozwiązaniami, dzięki którym nie wzrosną drastycznie kwoty na rachunku za prąd. Zacząć można od oświetlenia LED, które pozwoli już odnotować niemałe oszczędności, ale jeszcze większe zapewnią solarne lampy ogrodowe. Do działania potrzebują jedynie wystarczającej ilości promieniowania słonecznego, a to jest przecież całkowicie darmowe i wbrew pozorom dostępne przez cały rok, nawet przy bezsłonecznej pogodzie.

Ekologiczne i ekonomiczne lampy ogrodowe

Świetnym rozwiązaniem do ogrodu są lampy solarne, ekologiczne, praktyczne, ekonomiczne, mobilne. Nie wymagają one do prawidłowego działania stałego źródła zasilania. Można je umieścić w dowolnym miejscu na ogrodzie pod warunkiem, że będzie tam dostęp do promieniowania słonecznego. Wyposażone są one w baterie, które za dnia ładują się darmową energią Słońca, po czym zapalają po zmroku czy o konkretnej godzinie w przypadku tych z funkcją ustawiania czasu. Nie trzeba podłączać ich do instalacji elektrycznej, w każdej chwili można przenieść je do innego miejsca, bez zbędnych kabli. Lampy solarne są łatwe w montażu, dostępne w przeróżnych kształtach, wielkościach i kolorach. Niektóre z nich są na tyle ciekawe, że stają się praktyczną dekoracją ogrodową.

Za pomocą lamp solarnych można doświetlić ścieżkę czy chodnik, stworzyć nastrojowe oświetlenie. Ciekawym rozwiązaniem okazują się być girlandy solarne, które idealnie nadają się do udekorowania nimi tarasu czy balkonu. Do wyboru mamy nawet lampy ogrodowe zmieniające kolory, co czyni je jeszcze bardziej atrakcyjnymi. Kolorowe oświetlenie i to całkowicie za darmo? Można cieszyć się tym innowacyjnym rozwiązaniem w swoim własnym ogrodzie – wystarczy ponieść jednorazowy koszt zakupu odpowiedniej lampy solarnej. W przypadku w pełni naładowanego akumulatora można liczyć na kilka godzin ciągłego świecenia. Dobrym rozwiązaniem, dzięki któremu zaoszczędzimy zmagazynowaną energię słoneczną, będzie wybranie lampy z czujnikiem ruchu – zapali się dopiero po wykryciu zbliżającego się domownika. Wspaniale wyglądają kule solarne do ogrodu, tworzące przepiękną dekorację.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.