Krasnal ogrodowy
Bajeczne wnętrza

Figurki ogrodowe – ich znaczenie, gdzie kupić

Figurki ogrodowe są bardzo fajną częścią aranżacji ogrodu. Nie tylko nadają klimat ogrodom, ale umilają czas spędzony w zaciszu wsród kwiatów i roślin. Tego rodzaju dodatki ogrodowe potrafią w efektowny sposób przemienić ogród, aby zyskał nowy i przyjemny wygląd. Wsród najpopularniejszych dekoracji możemy zakupić figurki ogrodowe z kamienia, betonu, tworzyw sztucznych i metalu. Estetyczne, przykuwające oko i dostępne o różnych kształtach, rozmiarach i odcieniach urozmaicają wygląd ogrodowej przestrzeni, która wraz z zadbaną roślinnością potrafić stworzyć spójny plener do wypoczynku. Tego rodzaju ozdoby można ustawić we wszystkich rodzajach ogrodów, niezależnie od gustu.

Gdzie kupić figurki ogrodowe

Figurki ogrodowe można zakupić w sklepach stacjonarnych, ogrodowych czy na stronach internetowych z figurami ogrodowymi. Tego rodzaju wyposażenie ogrodu nigdy nie traci na popularności. Ich szeroko dostępny wybór pozwala na to, że klienci chętnie kupują małe i duże figurki ogrodowe. Najpopularniejszymi, które od lat nie zmieniają się w gustach klientów są figurki antyczne. Ten rodzaj rzeźby jest najczęściej sprzedawany i nie wychodzi z mody. Zbudowane z odpornego na każdą pogodę materiału nie niszczeją. Chociaż warto zwracać co jakiś czas uwagę na ich konserwacje. Do tego są bardzo wytrzymałe i zachowują niepowtarzalną formę nawet po kilkunastu latach. Dostępne figurki ogrodowe dzięki dużym zaletą bogactw wzorów i form nawet po długim czasie nie tracą uroku. Różnią się od siebie powierzchnią i typem wykonania. Warto zatem pomyśleć o ich zakupie już przy projektowaniu ogrodu, ponieważ będą niewątpliwie stanowiły piękną scenerie. Dostępne figurki:

  • ogrodowe betonowe
  • gipsowe
  • ogrodowe z drewna
  • ogrodowe z brzozy i żywicy
  • metalowe figurki ogrodowe
  • nowoczesne i antyczne
  • kamienne

Jaki materiał wybrać i ile kosztują?

Decydując się na zakup figurek ogrodowych należy zwrócić uwagę na stylistykę, wygląd i jakość wykonania. Odpowiednio dobrany materiał będzie bardziej wytrzymały, a do tego będzie służyć przez wiele następnych lat. Ceny figurek ogrodowych są uzależnione od wielkości, materiału z którego figura została wykonana i jakie jest ich przeznaczenie (ogród czy taras). Warto zaznaczyć, że ceny figurek maleją w okresie jesiennym, więc z uwagą należy sprawdzać czy akurat nie ma ich wyprzedaży. Mniejsze można kupić za kilka złotych, natomiast te większe eksponaty, to wydatek rzędu nawet kilkuset złotych.

Znaczenie figurek ogrodowych

Ogród to miejsce wyciszenia, relaksu i spotkań ze znajomymi. W tym przydomowym kawałku ogrodu znajdziemy przeróżne figurki ogrodowe. Każda z nich dla każdego szczęśliwego posiadacza ogrodu będzie miała zupełnie inne znaczenie. Niektóre figury ogrodowe mogą mieć akcent czysto zabawowy – duża świnia, zabawne żaby czy tłuste aniołki mogą wesoło wyglądać w ogrodzie i przypominać zupełnie osobiste wspomnienia z dzieciństwa. Podobizna nauczającego Buddy w pozycji kwiatu lotosu, w stroju mnicha z gestami rąk, który wykonuje ma znaczenie przekazywania wiedzy, przepływu energii i rozmyślaniem, dzięki któremu medytując w ogrodzie możemy doznać oświecenia. Ten rodzaj figurek ogrodowych idealnie będzie nadawał się między innymi dla osób, które medytują i ćwiczą jogę. Jedne z najpopularniejszych, to krasnale ogrodowe. Przysadziste, brodate istoty na których głowach znajdowały się spiczaste kaptury, przyodziane w skórzane fartuchy i trzymające w rękach łopatę czy kilof nawiązują do górnictwa. To właśnie niemiecki górnik stał się inspiracją i zdobił niejeden ogród czy niemiecką rezydencję. Gipsowe lwy, psy i orły będą idealnie nadawały się do postawienia u wejścia, te przepiękne zwierzęta przypominają o wadze szlacheckich czynów i uczuć, a do tego pięknie odzwierciedlają znaczenie, że są strażnikami domu i jego mieszkańców.

Możesz również polubić…