Budowa domu
Bajeczne wnętrza

Budowa domu krok po kroku

Budowa domu jest sprawą rangi życiowej. Budujemy dom dla nas, naszych dzieci, chcemy, aby przetrwał pokolenia. Zakładamy swoją siedzibę – własny dom. Postaramy się wykazać, że budowa domu we współpracy z odpowiednim wykonawcą jest tańsza niż zakup mieszkania, łatwiejsza, jest też bardziej wartościowa niż mieszkanie nawet w najlepszym, piętrowym apartamencie.

Od czego zacząć budowę domu?

Zanim zaczniemy budować dom, musimy wiedzieć, czy stać nas na jego postawienie. Rozpoczynamy od wyboru działki, ziemi, na której ma powstać budowla. Na cenę domu będzie wpływać koszt ziemi, rodzaj domu i jego wielkość, przewidywane wyposażenie, sposoby ocieplania, być może inne pomieszczenia gospodarcze (np. garaż) na terenie posesji, itd. Dokładne informacje o wycenie inwestycji otrzymamy dzięki New-House – firmie, która zajmuje się kompleksową budową nowoczesnych i klasycznych domów, pomaga znaleźć możliwie najlepszą działkę, wybrać projekt do realizacji (spośród wielu dziesiątków znakomitych projektów, które można personalizować), a także załatwić formalności urzędowe.

A więc najpierw wybór miejsca i zakup praw do gruntów, potem wybór projektu domu, następnie zlecenie wykonania budynku dobrej firmie (i nie zapominajmy nigdy o istotności spraw formalnych, które dopełniamy w odpowiednich urzędach). Gdy wprowadzamy się do własnego domu – to moment przełomowy. Zmienia się nasz sposób życia, nasze zwyczaje, cieszymy się przestrzenią i własnym miejscem na Ziemi. Chcemy, aby nasz dom stał się tym, co w języku angielskim nazywa się “home”, w odróżnieniu od “house”, czyli miejscem, gdzie prowadzimy nasze życie, wychowujemy nasze dzieci, i do którego zawsze wracamy.

Jak wybudować piękny dom?

Przykłady doskonałych realizacji wspaniałych domostw znajdujemy na wyciągnięcie ręki. Najlepsze firmy zajmujące się budową domów przedstawiają szeroką ofertę domów parterowych, z poddaszem, wzorowanych na nowoczesnych rezydencjach rodem z Beverly Hills lub przypominających klasyczne dworki szlacheckie. Wiele zależy od tego jak chcemy mieszkać, jak planujemy przyszłość, która stylistyka nas interesuje i jakie mamy długoplanowe zamierzenia względem naszego domu.

Firmy zajmujące się kompleksową obsługą każdego etapu budowy domu – jak New-House – są gwarancją tego, że począwszy od etapu projektu, załatwienia spraw formalnych, do etapu budowy i oddania domu do użytku, zawsze uzyskujemy to, czego pragnęliśmy. Bezpieczne, niedrogie, wyróżniające się estetycznie i niezwykle użyteczne, nowoczesne domy. Współpracując z New-House otrzymujemy gwarancję perfekcji na każdym etapie procesu wznoszenia własnego domu. Czasy się zmieniły i dziś możemy zlecić wykonanie wspaniałego domu firmie, która od początku do końca zadba o każdy szczegół – począwszy od znalezienia atrakcyjnej działki, skończywszy na oddaniu do użytku domu, w którym każda klamka, posadzka, wszystkie drobne szczegóły będą wykonane doskonale.

Takie rozwiązanie pomysłu na budowę własnego domu posiada szereg zalet, z których być może najważniejszą jest to, że nasza rola sprowadza się do sterowania całym procesem powstawania domu, a resztę spraw bierze na siebie zleceniobiorca. Oszczędzamy w ten sposób czas i pieniądze, a jednocześnie otrzymujemy gwarancję dopilnowania i ukończenia inwestycji, która zostaje nam przekazana szybko jako dokładnie to, czego oczekiwaliśmy.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.