Balkon francuski.
Bajeczne wnętrza

Balustrady aluminiowe – podstawowe informacje

Podczas budowy domu bardzo ważne jest duże zaufanie do zatrudnionych architektów i wykonawców. Jednocześnie jednak warto pozostawać otwartym na wiedzę o rozwiązaniach, które ci proponują. Będąc na etapie realizowania balkonu czy schodów, dobrze jest poznać opcje, które są obecnie dostępne na rynku. Jednymi z nich są balustrady aluminiowe, o których podstawowe informacje chcemy przekazać ci poniższym artykułem. Poznaj najważniejsze aspekty dotyczące ich parametrów i montażu.

Balustrady aluminiowe to zaledwie jedno z wielu dostępnych dzisiaj rozwiązań, z którymi spotkasz się w sklepach budowlanych niezależnie od tego, czy przedstawi je w projekcie zatrudniony przez ciebie architekt. Znajdziesz tam także uzupełniające je elementy – m.in. rury ze stali nierdzewnej, kamień czy szkło, które można łączyć ze sobą w bardzo różnorakie projekty. Co warto wiedzieć, zanim zaczniesz podejmować wiążące decyzje?

Balustrady aluminiowe – co powinieneś wiedzieć

Podstawowa i najważniejsza informacja to fakt, że balustrady aluminiowe są w pełni bezpieczne. Będą więc skutecznie zabezpieczać przed wypadkiem twoich bliskich, znajomych czy współpracowników, bez względu na to, gdzie się na nie zdecydujesz. Co więcej, wysoki standard ochrony to nie wszystko – są to bowiem rozwiązania estetyczne i funkcjonalne. Wykonane z materiału odpornego na korozję nie wymagają dodatkowego stosowania specjalistycznych środków zabezpieczających przed czynnikami atmosferycznymi. Warto także podkreślić, że ich konstrukcja nie musi być spawana – specjalne profile są wytrzymałe i cechuje je niewielka waga. Istotne jest również to, że można poddać je precyzyjnej obróbce, co pozwala osiągnąć szeroki wachlarz wykończenia i kolorów, by każdy klient znalazł rozwiązanie dopasowane do potrzeb.

Jednocześnie warto podkreślić, że oprócz prawidłowo wykonanej konstrukcji, równie istotny jest jej odpowiednio przeprowadzony montaż. Zawsze warto więc postawić na sprawdzonego sprzedawcę, który zagwarantuje, że oferowane przez niego balustrady aluminiowe pochodzą ze sprawdzonego źródła. Postaw na firmę AVIS – zatrudnieni w niej specjaliści to dla ciebie gwarancja, że w porozumieniu z architektem znajdą rozwiązanie dopasowane do twoich potrzeb i preferencji.

Konstrukcja balustrad aluminiowych

Dobrze jest wiedzieć, że nie wszystkie balustrady aluminiowe są takie same. Różnią się m.in. wypełnieniem, które jest istotne ze względu na ostateczny charakter budynku. To właśnie wypełnienie sprawia, że mogą wyglądać zupełnie inaczej i możliwe jest ich dostosowanie do potrzeb danego inwestora.

Bardzo często klienci decydują się na szkło laminowane, które jest jednocześnie bardzo estetyczne i wbrew wciąż nierzadkim opiniom – bezpieczne. Nierzadko także wybierane są płyty z włókno-cementu, blacha perforowana czy panele kompozytowe. Warto wiedzieć, że część z nich może być realizowana zarówno w pionie, jak i w poziomie. Większość daje możliwość realizacji naprawdę nietypowych projektów.

Balustrada.

Montaż balustrady aluminiowej

Z całą pewnością balustrady balkonowe są odpowiedzią na potrzeby osób szukających rozwiązań funkcjonalnych i bezpiecznych jednocześnie. Aby jednak zyskać pewność skutecznej ochrony i realizacji na lata, należy zadbać o ich prawidłowy montaż. Co istotne, wykonany przez doświadczoną ekipę nie trwa zbyt długo. Ma to ogromne znaczenie także podczas ewentualnych napraw – rozbiór konstrukcji przebiega bowiem równie sprawnie.

Na co zwrócić uwagę, gdy wybierasz balustrady aluminiowe dla siebie? Przede wszystkim uwzględnij uzupełnienie i wysokość montażu. Zwróć uwagę, by ostateczny projekt nie dawał możliwości wspinania się dzieciom. Decydując się na rury ze stali nierdzewnej, pamiętaj o zabezpieczeniu szczelin i miejsca łączenia balustrady ze ścianą. Skrupulatnie zrealizowany montaż będzie gwarancją bezpieczeństwa podczas poruszania się po balkonie.

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.