Mężczyzna trzyma w dłoni aparat słuchowy
Zdrowie

Aparat słuchowy a zajęcia na pływalni

Większość aparatów słuchowych dostępnych na rynku jest odporna na wilgoć, ale nie jest wodoszczelna. Oznacza to, że choć kilka kropel deszczu lub potu z treningu ich nie uszkodzi, nie są one przeznaczone do noszenia pod prysznicem lub na basenie. Istnieją jednak opcje dla osób, które często przebywają w wodzie. O czym pamiętać, wybierając aparat słuchowy na pływalnię?

Aparat słuchowy wodoodporny

Osobom prowadzącym aktywny tryb życia nie zawsze łatwo jest pomyśleć o ochronie aparatów słuchowych przed wilgocią. Możesz zdecydować się na wodoodporny aparat słuchowy. Urządzenia te nie ulegną uszkodzeniu pod wpływem wilgoci, potu, deszczu, a nawet rozprysków wody.

Inną tańszą opcją jest zakup nylonowych, materiałowych lub jednorazowych pokrowców lateksowych, które można założyć na aparaty słuchowe podczas ćwiczeń lub na zewnątrz w upale. Nie są one całkowicie wodoodporne, ale ochronią aparaty słuchowe przed potem, brudem, kurzem i zachlapaniem wodą.

Aparat słuchowy się zamoczył – co zrobić?

W ramach codziennych czynności konserwacyjnych związanych z aparatami słuchowymi należy sprawdzić, czy urządzenia są suche i wyjąć baterie przed ich przechowywaniem. Jeśli wiesz, że były narażone na pot lub deszcz, dobrze jest wyjąć baterie i pozwolić, aby każda część aparatu słuchowego przewietrzyła się. 

Jeśli jednak aparat słuchowy miał kontakt z większą ilością wody, na przykład po wskoczeniu do basenu lub pod prysznicem, nadal możesz zareagować. Natychmiast wyjmij baterie i wyrzuć je. Następnie wypróbuj jedną z poniższych metod, aby ochronić urządzenie:

  • Umieść aparat słuchowy na suchym papierze i pozostaw do wyschnięcia na powietrzu przez co najmniej 24 godziny przed wymianą baterii i ponownym włączeniem. Umieszczenie ich w pobliżu lampy stołowej może przyspieszyć proces suszenia. Nie umieszczaj ich jednak zbyt blisko gorącej żarówki, ponieważ może to spowodować ich dalsze uszkodzenie.
  • Umieść pomoce w zamkniętej torbie z filiżanką niegotowanego białego ryżu i pozostaw na noc. Ryż może pełnić funkcję osuszacza i wyciągać wilgoć z urządzenia.

Użyj wentylatora lub suszarki w chłodnym miejscu, aby wysuszyć aparat słuchowy.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.