Kanapa i fotele ze skórzy w salonie
Bajeczne wnętrza

Meble ze skóry – co warto wiedzieć przed zakupem?

Meble ze skóry naturalnej cieszą się coraz większą popularnością wśród osób urządzających swoje domy i mieszkania. Nic dziwnego, ponieważ nie tylko rewelacyjnie wyglądają, ale są również bardzo funkcjonalne, a przede wszystkim trwałe. Jednak aby jak najdłużej cieszyć się ich doskonałym wyglądem, trzeba o nie właściwie dbać. O czym warto wiedzieć i pamiętać przed zakupem mebli skórzanych?

Fakty i mity czyli nie daj się oszukać

Wiele osób wspomina, jak przed zakupem mebli ze skóry naturalnej słyszało od znajomych liczne bajki i mity na temat tego typu wyrobów. Co więcej, wiele z nich jest w dalszym ciągu powtarzanych, co sprawia, że wiele osób zastanawia się nad zasadnością swojego wyboru, nie wiedząc, czym się kierować. Mamy na to radę: nie warto słuchać powielanych, niepotwierdzonych, nie zawsze trafnych informacji. Lepiej zajrzeć na stronę https://www.galameble.com/blog/fakty-i-mity-na-temat-mebli-ze-skory, żeby samemu się przekonać i rozwiać wszelkie wątpliwości na ten temat.

Odpowiednia konserwacja jest bardzo ważna

Wśród wielu klientów dużą popularnością cieszą się elegancko wyglądające zestawy wypoczynkowe, fotele, a także rewelacyjne i różnorodne sofy. Szeroki asortyment, który można oglądać m.in. tu https://www.galameble.com/sofy/, sprawia, że każdy znajdzie modele dopasowane do swoich potrzeb i upodobań.

Decydując się na zakup mebli skórzanych warto zwrócić uwagę na zalecenia producenta dotyczące warunków użytkowania oraz konserwacji i czyszczenia. Zawsze należy korzystać wyłącznie ze środków, których formuła została specjalnie przygotowana i opracowana w taki sposób, aby dbać o wyjątkowe potrzeby mebli skórzanych. Stosowanie środków dedykowanych daje bowiem gwarancję, że meble przez długi czas zachowają doskonały wygląd.

Pełna konserwacja skóry, obejmująca też impregnację powinna być wykonywana nie rzadziej niż co 3 miesiące. Należy jednak pamiętać o tym, że w przypadku zabrudzeń czy pojawienia się plam, konieczne jest ich natychmiastowe usunięcie. Najlepszym i zalecanym rozwiązaniem jest stosowanie suchej, bardzo dobrze wchłaniającej bawełnianej ściereczki.

You may also like...